روش‌های مطالعه‌ی درس خلاقیت تصویری و تجسمی دانش‌آموزان برتر

روش‌های مطالعه‌ی درس خلاقیت تصویری و تجسمی دانش‌آموزان برتر سال‌های گذشته

1) حسام دارایی بافی: رتبه‌ی 7 کشوری– 7 منطقه 1 (سال 1389)

دیدن تصاویر کتاب‌‌های درسی و غیر درسی و تجزیه و تحلیل آن‌ها از لحاظ بصری کمک بسیاری به تقویت قوای بصری و در نتیجه تسلط بر سؤالات این درس می‌کند.

2) ارغوان عبدالملکی: رتبه‌ی 7 منطقه 2 (سال 1390)

توجه بیش‌تر به محیط اطراف و توجه به علائم و نشانه‌های شهری، پوسترها و... و تجزیه و تحلیل تصاویر و معانی آن‌ها در تقویت حافظه‌ی بصری و تسلط بر سؤالات منابع آزاد و علائم و نشانه‌ها مؤثر است.

3) الهام نصری‌پور: رتبه‌ی 8 منطقه‌ 3 (سال 1389)

ذخیره کردن تصاویر کتاب‌‌های درسی در گوشی موبایل و مرور سریع و چندباره تصاویر در مواقع استراحت به همراه مرور توضیحات مرتبط با آن‌ها روش مناسبی برای یادگیری مطالب تصویری است.

4) زینب بندلی: رتبه‌ی 8 منطقه‌ 2 (سال 1389)

آنالیز کردن تصاویر کتاب‌‌های درسی با توجه به مطالب پایه‌ای ارائه شده در کتاب‌‌های درسی و تعمیم دادن و استفاده از این مطالب برای تحلیل تصاویر دیگر کتاب‌‌های درسی.

5) پیمان صفری: رتبه‌ی 3 منطقه 2 (سال 1391)

استفاده از کتاب دایرة‌المعارف هنر رویین پاکباز و دیگر کتاب‌‌های منابع آزاد و هم‌چنین استفاده از اینترنت برای جست‌وجوی آثار هنرمندانی که نامشان در کتاب‌‌های درسی آمده است، می‌تواند به پاسخ‌گویی سؤالات منابع آزاد کمک زیادی کند.

6) نعیمه پاک‌نیت: رتبه‌ی 7 کشوری– 1 منطقه 2 (سال 1391)

با افزایش تسلط بر مباحث کتاب‌‌های درسی و مفهوم تصاویر و آثار مطرح شده در کتاب‌‌های درسی می‌توان به مفهوم کلی تست‌ها و سؤالات منابع آزاد دست یافت.

7) سوری باطبی: رتبه‌ی 6 منطقه 2 (سال 1391)

بررسی آثار معروف جهان از طریق جست‌وجو در اینترنت و مطالعه‌ی نقدهای موجود بر این آثار دید نسبتاً وسیعی درباره‌ی هنرمندان مختلف و سبک کار آن‌ها به شما می‌دهد.

8) شبنم کامیار: رتبه‌ی 2 منطقه 2 (سال 1391)

بزرگ‌نمایی و در معرض دید قرار دادن آثار مختلف به تقویت حافظه‌ی بصری کمک می‌کند.

9) زهرا محسن زاده: رتبه‌ی 9 شاهد (سال 1391)

استفاده از کتاب‌‌های کمک آموزشی در کنار کتاب‌‌های درسی و دیگر کتاب‌‌های منابع آزاد و هم‌چنین مشاهده و مطالعه‌ی آزمون‌های کنکورهای سال‌های قبل، شناخت شما را از نحوه‌ی طرح سؤالات کنکور افزایش می‌دهد.

منبع

/ 0 نظر / 55 بازدید